Zamykanie naczynek – elektroliza

1 godzina 150 zł.

Elektroliza jest to zabieg z wykorzystaniem prądu wysokiej częstotliwości, dzięki któremu możemy bezinwazyjnie i bezpiecznie, pozbyć się rozszerzonych naczynek krwionośnych.

Jest wiele czynników zewnętrznych, które powodują rozszerzanie naczyń krwionośnych. Należą do nich: mróz, wiatr, chlorowana woda, nagła zmiana temperatury, nieodpowiednia pielęgnacja, światło słoneczne, sztuczne źródła ciepła, wysiłek fizyczny, ostre przyprawy, stres, alkohol i używki oraz czynników wewnętrznych tj. zaburzona gospodarka hormonalna, uwarunkowania genetyczne.

Opis zabiegu

Zabieg wykonywany jest przy użyciu najwyżej jakości igieł oraz elektrod o różnym kształcie. Emitowany przez nie prąd powoduje ścinanie się białka w tkankach, co znajduje przełożenie na efekt leczniczy, a także na zmniejszenie odczuć bólowych. Długość zabiegu uzależniona jest od ilości zmian i trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Dzięki zabiegowi elektrokoagulacji zmiany są usuwane w sposób trwały. Po zabiegu (w miejscu wykonywania go) pojawiają się strupki, które mogą utrzymywać się ok 14 dni. Efekty zamykania naczynek widoczne są zaraz po zabiegu, jednak proces gojenia się ranki trwa średnio 1-2 tygodni. Zabieg ten najlepiej przeprowadzać w porze jesienno – wiosennej.

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić:

obrzęk
rumień
stwardnienie
zasinienie
ból

Przeciwwskazania do zabiegu elektrolizy :

ciąża
nadwrażliwość na prąd
rozrusznik serca
zaburzenia krzepnięcia
zaburzenia krążenia
cukrzyca (trudności w gojeniu)

Dodaj komentarz